Coral Beach Nature Reserve

Jest to rezerwat utworzony dla ochrony pięknej, przybrzeżnej rafy koralowej, jedynej w Izraelu. Rezerwat ten znajduje się ok. 6 km od centrum Eilatu (w stronę granicy z Egiptem). Teren plaży jest ogrodzony, a sama rafa zajmuje tutaj 1200 metrów długości. Wstęp jest płatny, ale można spędzić cały dzień na plaży -wypożyczając sprzęt do snurklowania i leżak, aby po snurklowaniu odpocząć. Ogrodzona część Coral Beach Nature Reserve kończy się przy Parku Morskim, ale rafa koralowa rozciąga się aż do granicy z Egiptem.

20151222_133145
Widok z góry na Park Narodowy Coral Beach. Rafa koralowa jest świetnie  widoczna .

Dla oszczędnych polecam plażę , która rozpoczyna się jakieś 0,5 km za Parkiem Morskim i rozciąga do egipskiej granicy. Lokalni ludzie nazywają ją Princess Beach. Tak naprawdę w tym miejscu rafa również jest chroniona, stanowiąc rezerwat przyrody, ale nie są pobierane opłaty. Na tej plaży można również, nie do końca legalnie – ale policja się nie czepia, kampować i oczywiście snurklować!

20151222_103342
Bogactwo rafy koralowej zapiera dech…uważajcie pod wodą !
20151222_103706
Dzisiaj mam ochote na róż.

My spędziliśmy na tej plaży trzy noce wraz ze sporą, jak na grudzień, grupą osób. Klimat określiłabym jako dość hippisiarski. Wieczorami nasi sąsiedzi, przygrywali nam na gitarze i wpatrywali się czule w swoje oczy w których odbijał się blask płonącego ogniska. Generalnie wyglądali jakby dość długo tam koczowali.

20151222_102746
Jestem rybą, rybą, rybą, ale żyję za szybą – nie mam aparatu do zdjęć podwotnych i te zostały wykonane w Parku Morskim.

Rozbiliśmy się naprzeciwko wypożyczalni sprzętu do nurkowania. Wypożyczenie maski i rurki do snurklowania to koszt 30 NIS. Po zakończeniu snurklowania, można było w tym miejscu wziąć prysznic. Sama plaża nie posiadała niestety sanitarnych udogodnień, i miejscem „gdzie król chodzi piechotą” była górka, po drugiej stronie drogi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s